0 ks € 0
adrenalinovy-splav-divokej-rieky-72-56bb2ed00d034.jpg

Adrenalínový splav divokej rieky

Počet osôb: 1

Lokalita: Žilinský kraj

Doba trvania: 2 hodiny

Sezóna: apríl a máj

  • Splav divokej rieky Belá

    € 29,00
Rafting na rieke Belá patrí určite medzi najkrajšie a najzaujímavejšie  prírodné splavy na Slovensku. Je pomerne náročný, preto sa odporúča iba skúsenejším rafterom, alebo za doprovodu skúsených sprievodcov. Belú je najlepšie splavovať na konci jari, keď sa topí sneh na horách a sú aj výdatnejšie dažde, čiže na konci apríla a v priebehu mája.

Rafting je určený všetkým nad 15 rokov. Vhodné pre firemné akcie a väčšie skupiny.

Do každého člna dostanete skúseného inštruktora a zapožičaná Vám bude kompletná výstroj. 

Po splavu bude pre Vás pripravene HD video + foto.

Horný úsek Kokavský most – Pribylina
V úseku od Kokavského mosta tečie rieka Belá veľkým spádom, úzkym korytom cez smrekový les. Voda v tomto úseku preteká cez veľké balvany a vytvára veľké vlny a valce, ktoré robia rafting v tomto úseku Belej najviac atraktívny. Záver úseku je pri železnom moste, v blízkosti obce Pribylina. Nachádza sa tu mohutný skalný prah, ktorý v čase vysokej hladiny vytvára zaujímavé vlny. Práve na tomto mieste vzniklo asi najviac fotografii z rieky, keďže sa nachádza v tesnej blízkosti prístupovej cesty.

Dolný úsek Pribylina – Liptovský Hrádok
Úsek od železného mosta až do Liptovského Hrádku tečie v menej zalesnenom prostredí. Rieka má menší spád a často sa rozlieva do viacerých ramien. Najväčšie vlny na rieke Belá sa nachádzajú práve tu, nad malou vodnou elektrárňou. Voda tečie cez bridlicové prahy a vytvára nádherné vlny a valce, ktoré sa navyše zvyknú meniť v prípade inej výšky hladiny.

Rezervácia

Termín raftingu je nutné si vopred rezervovať telefonicky nebo mailom. 

Obmedzenie

Belá nie je splavná celoročne, ale iba na jar (apríl, máj), pri topení sa snehu a pri dlhodobejších dažďoch. Podľa plavebnej vyhlášky, ktorá sa vzťahuje na rieku Belá, je splav možný iba vtedy, keď je výška vodnej hladiny na v lokalite Podbanské min. 60 cm a max. 120 cm. Nesmie sa raftovať najvrchnejší úsek od hotela Permon po Kokavský most. V prípade nízkej hladiny Belej je možnosť využitia splavu Váhu alebo splavu umelého kanálu v Liptovskom Mikuláši.

Minimálny počet do raftu je 4 osoby. 
Menšie skupiny spájame do člnov s väčšími. 

Obtiažnosť

Stredná až ťažká, WW II – III+

Dĺžka a čas splavu

Podbanské (Kokavský most) – Liptovský Hrádok  - -Clubhotel Sporthotel  17 km cca 2 hodiny

Čo zo sebou

Uterák, plavky, tričko, obuv do vody a dobrú náladu.

PLATNOSŤ POUKAZU 12 MESIACOV