0 ks € 0
let-balonom-len-pre-vas-123-56e7f74343d34.jpg

Let balónom len pre Vás

Lokalita: Trenčínský kraj

Doba trvania: 4 hodiny

Sezóna: celoročne

Minimálny vek: neobmedzený

 • Súkromný let pre 2 osoby

  € 400,00
 • Súkromný let pre 3 osoby

  € 420,00
 • Súkromný let pre 4 osoby

  € 440,00
 • Súkromný let pre 5 osôb

  € 500,00
 • Súkromný let pre 6 osôb

  € 575,00
 • Súkromný let pre 7 osôb

  € 650,00
 • Súkromný let pre 8 osôb

  € 725,00
Prežite prekrásne chvíle v oblakoch s kvapkou romantiky a adrenalínu. Let balónom je ideálny darček pre všetkých. 

Letieť balónom je možné iba pri optimálnom počasí a priaznivom veternom prúdení o sile do 5m/s. Najlepšie podmienky na let sú v zimnom období keď je atmosféra chladnejšia. Pri dodržaní základných pravidiel je však lietanie bezpečné počas všetkých ročných období. Preto lietame prevažne ráno zhruba dve hodiny od východu slnka a popoludní dve hodiny pred jeho západom.

Skúsený pilot zohreje výkonným horákom vzduch v obale balóna aby mohol vzlietnuť, alebo nechá horúci vzduch vychladnúť prípadne tento proces urýchli otvorením vypúšťacie- ho ventilu, čím uvedie balón do klesania. Smer a sila vetra určuje smer a rýchlosť letu balónu. Vietor má v rozdielnych výškových hladinách rozdielny smer. Stúpaním alebo klesaním do priaznivej letovej vrstvy pilot balón riadi. Balón lieta vo výškach stromov alebo môže stúpať do niekoľkokilometrovej výšky. Hodina strávená vo vzduchu a prelet lokality v dĺžke  10-15 kilometrov je typickým príkladom balónového letu.

Naša organizácia je držiteľom Oprávnenia na vykonávanie vyhliadkových letov balónom vydaným Dopravným úradom SR (licencia AOC) 

Pri súkromnom lete si môžte zvoliť miesto štartu alebo trasu kdekoľvek na Slovensku, volajte alebo píšte, radi odpovieme!


REZERVÁCIA

Termín letu je potrebné si vopred rezervovať.  

Stretnutie s pilotom a posádkou balóna

Ak už máte rezervovaný termín letu, bude Vás váš pilot kontaktovať 1 až 2 dni pred plánovaným letom a zodpovie Vám všetky otázky týkajúci sa letu. V prípade zmeny, ktorá môže nastať vplyvom meteorologickej situácie Vás budeme včas kontaktovať. S Vaším pilotom sa stretnete na dohodnutom mieste, ktoré si môžete zvoliť a naplánovať celú trasu letu.